“Sürdürülebilir kalkınma, tüm sistemi değiştirecek temel bir kırılmadır. Bugün sırf bunu anladıkları için geleceğe hakim olacak şirketler var.”
– François-Henri Pinault

01

Sistem Bazlı

02

Gelişimci, Önleyici

03

Gönüllülük

Çevresel Sürdürülebilirlik Yönetimi, Printel’in kalite yönetimi ve maliyet yönetiminin önemli bir parçasıdır.

Printel olarak, doğaya saygılı yenilikçi ve yaratıcı çözümler yoluyla benzersiz değer sunmaya devam edeceğiz.

Daha az çevre etkisi, daha fazla kârlılık

Çevreye olan etkinizi azatarak karlılığınızı artırın. Printel, çözüm ortakları ile birlikte sürdürülebilirlik, verimli kullanım ve geri dönüşüm sorumluluğunda sürdürülebilir çözümler sunar. 

Geri Dönüştürülebilen Yazıcı Ürünleri

Bir toner kartuşunun, atık alanında çözünmesi yüzlerce yıl gerektirir, bu nedenle  Printel olarak, ister tek yazıcı sahibi tüketiciler isterse birden çok yazıcıya sahip müşterilerimiz için kullanılmış kartuşlarını sorumluluk çerçevesinde geri dönüştürmelerini sağlayan avantajlı çözümler sunuyoruz.

Printel Çevre Politikası

Çevresel Sürdürülebilirlik ve Tasarruf

Sadece gerçekten gerekli olduğunda baskı alınmasını sağlayan PaperCut ve MyQ gibi yazdırma yönetimi uygulamaları ile çevresel duyarlılığın ilk adımıdır. Bununla birlikte Printel, yıllık çevresel maliyetleri değerlendirmeye devam etmekte ve çevresel projelerin maliyet tasarruf ve faydalarını hesaplamaktadır. Çevre yönetim sistemlerinin tasarımı ve uygulanması, çevresel performans değerlendirmesi, göstergeler ve kıyaslama, uyum stratejileri geliştirme, hedefler oluşturma, temiz üretim, kirliliği önleme ve tedarik zinciri yönetimi ve tasarımı konularında harekete geçmiş bulunmaktır.

Yazdırma Yönetimi ve Tasarruf
Sürdürülebilirlik 5

Fikirlerimizi kısa vadeli kazançtan uzun vadeli yatırıma ve sürdürülebilirliğe kaydırmalı ve aldığımız her kararda daima gelecek nesilleri göz önünde bulundurmalıyız. -Deb Haaland

EPSON Çevreci Çözümler

Making the Green Choice

Çevresel sürdürülebilirliğe 100 milyar Yen (770 milyon Euro) ayıran EPSON önümüzdeki on yıl içinde karbonsuzlaştırmaya odaklanarak, kaynak geri dönüşümü ve hızlandırılmış bir program ile çevre teknolojileri geliştirecek.

EPSON Sürdürülebilirlik Raporu

EPSON Sürdürülebilirlik Teknolojileri

Epson’un Isısız Teknolojisi, mürekkep püskürtme sürecinde ısı gerektirmez. Heat-Free Teknolojisi, ısınmak için enerji kullanmadığı için daha az güç tüketir.

Epson’un Large Capacity Printing kavramı daha az toner veya mürekkep ile daha fazla baskı yapmaya imkan veren teknolojileri ifade eder.

PaperLab, Epson’un kuru bir süreç kullanarak atık kağıtları yeni kağıda dönüştüren dünyanın ilk ofis içi güvenli kağıt geri dönüştürücüsüdür.

1000000

HP tarafından 1 milyon ağaç dikildi

2030

Kağıt kullanımı tamamen bitecek

% 75

Geri dönüştürülmüş alüminyumdan cihazlar

HP Sürdürülebilirlik Uygulamaları

HP, kağıt ve kağıt bazlı ürün ambalajlarıyla ilişkili sıfır çevre etkisi ile pozitif bir geleceği desteklemek için 2020’ye kadar 1 milyon ağaç dikti ve ormanları korumak üzere 2030’a kadar daha etkili planlamalar yapmaktadır.

HP Sürüdülebilir Etki Raporu

Lexmark Geri Dönüşüm

Lexmark yeniden kullanım ve geri dönüşüm programları

Lexmark, döngüsel ekonomiye odaklanma kapsamında, donanım ve sarf malzemelerini geri dönüştürme ve yeniden üretmeye yardımcı olan programlar sunuyor.

Lexmark Yazıcıların Etkisini Azaltma

Daha büyük olmanın daha iyi olmadığı, daha yavaşın daha hızlı olabileceği ve daha azın daha fazla olabileceği toplumumuza yeni değerlerin tanıtılmasına büyük ihtiyaç vardır.
– Gaylord Nelson

HP LaserJet MFP M443nda (8AF72A) İncelemesi: Ofis Verimliliği ve Güvenliği

Ofislerin verimli çalışması, güvenlikle bir araya geldiğinde daha da önemli hale gelir. HP’nin LaserJet MFP>>

PaperCut Türkiye’de Nasıl Satın Alınır?

PaperCut Türkiye’de yetkili ortaklar aracılığıyla satılmaktadır. Mümkün olan en iyi müşteri deneyimi için PaperCut, her>>

Lazer Yazıcılar ve Yönetilen Baskı Hizmetleri

Baskı teknolojisi yıllar içinde çok yol kat etti. Lazer yazıcıların ve yönetilen baskı hizmetlerinin ortaya>>

İşletmenizin Bütçesini Koruyun: Fotokopi / Yazıcı Kiralama Fiyatları ve Faydaları

Yazıcı kiralama fiyatları, işletmeler için bütçe yönetiminde karlılık ve sürdürülebilirlik açısından kritik bir konudur. Her>>

Kurumsal Yazıcı Kiralama

Printel’den kurumsal yazıcı kiralama, Türkiye çapındaki iş projeleri, etkinlikler ve sezonluk ofis ihtiyaçları için mükemmel>>

Zebra ZT620 Endüstriyel Yazıcı

Zebra ZT620 Endüstriyel Yazıcı Zebra ZT620 endüstriyel yazıcı, işlemlerinizin akıcı bir şekilde ilerlemesini sağlamak için>>