Çevresel Sürdürülebilirlik

“Sürdürülebilir kalkınma, tüm sistemi değiştirecek temel bir kırılmadır. Bugün sırf bunu anladıkları için geleceğe hakim olacak şirketler var.”
– François-Henri Pinault

01

Sistem Bazlı

02

Gelişimci, Önleyici

03

Gönüllülük

Çevresel Sürdürülebilirlik Yönetimi, Printel’in kalite yönetimi ve maliyet yönetiminin önemli bir parçasıdır.

Printel olarak, doğaya saygılı yenilikçi ve yaratıcı çözümler yoluyla benzersiz değer sunmaya devam edeceğiz.

Daha az çevre etkisi, daha fazla kârlılık

Çevreye olan etkinizi azatarak karlılığınızı artırın. Printel, çözüm ortakları ile birlikte sürdürülebilirlik, verimli kullanım ve geri dönüşüm sorumluluğunda sürdürülebilir çözümler sunar. 

Geri Dönüştürülebilen Yazıcı Ürünleri

Bir toner kartuşunun, atık alanında çözünmesi yüzlerce yıl gerektirir, bu nedenle  Printel olarak, ister tek yazıcı sahibi tüketiciler isterse birden çok yazıcıya sahip müşterilerimiz için kullanılmış kartuşlarını sorumluluk çerçevesinde geri dönüştürmelerini sağlayan avantajlı çözümler sunuyoruz.

Printel Çevre Politikası

Çevresel Sürdürülebilirlik ve Tasarruf

Sadece gerçekten gerekli olduğunda baskı alınmasını sağlayan PaperCut ve MyQ gibi yazdırma yönetimi uygulamaları ile çevresel duyarlılığın ilk adımıdır. Bununla birlikte Printel, yıllık çevresel maliyetleri değerlendirmeye devam etmekte ve çevresel projelerin maliyet tasarruf ve faydalarını hesaplamaktadır. Çevre yönetim sistemlerinin tasarımı ve uygulanması, çevresel performans değerlendirmesi, göstergeler ve kıyaslama, uyum stratejileri geliştirme, hedefler oluşturma, temiz üretim, kirliliği önleme ve tedarik zinciri yönetimi ve tasarımı konularında harekete geçmiş bulunmaktır.

Yazdırma Yönetimi ve Tasarruf
Sürdürülebilirlik 10

Fikirlerimizi kısa vadeli kazançtan uzun vadeli yatırıma ve sürdürülebilirliğe kaydırmalı ve aldığımız her kararda daima gelecek nesilleri göz önünde bulundurmalıyız. -Deb Haaland

EPSON Çevreci Çözümler

Making the Green Choice

Çevresel sürdürülebilirliğe 100 milyar Yen (770 milyon Euro) ayıran EPSON önümüzdeki on yıl içinde karbonsuzlaştırmaya odaklanarak, kaynak geri dönüşümü ve hızlandırılmış bir program ile çevre teknolojileri geliştirecek.

EPSON Sürdürülebilirlik Raporu

EPSON Sürdürülebilirlik Teknolojileri

Epson’un Isısız Teknolojisi, mürekkep püskürtme sürecinde ısı gerektirmez. Heat-Free Teknolojisi, ısınmak için enerji kullanmadığı için daha az güç tüketir.

Epson’un Large Capacity Printing kavramı daha az toner veya mürekkep ile daha fazla baskı yapmaya imkan veren teknolojileri ifade eder.

PaperLab, Epson’un kuru bir süreç kullanarak atık kağıtları yeni kağıda dönüştüren dünyanın ilk ofis içi güvenli kağıt geri dönüştürücüsüdür.

1000000

HP tarafından 1 milyon ağaç dikildi

2030

Kağıt kullanımı tamamen bitecek

% 75

Geri dönüştürülmüş alüminyumdan cihazlar

HP Sürdürülebilirlik Uygulamaları

HP, kağıt ve kağıt bazlı ürün ambalajlarıyla ilişkili sıfır çevre etkisi ile pozitif bir geleceği desteklemek için 2020’ye kadar 1 milyon ağaç dikti ve ormanları korumak üzere 2030’a kadar daha etkili planlamalar yapmaktadır.

HP Sürüdülebilir Etki Raporu

Lexmark Geri Dönüşüm

Lexmark yeniden kullanım ve geri dönüşüm programları

Lexmark, döngüsel ekonomiye odaklanma kapsamında, donanım ve sarf malzemelerini geri dönüştürme ve yeniden üretmeye yardımcı olan programlar sunuyor.

Lexmark Yazıcıların Etkisini Azaltma

Daha büyük olmanın daha iyi olmadığı, daha yavaşın daha hızlı olabileceği ve daha azın daha fazla olabileceği toplumumuza yeni değerlerin tanıtılmasına büyük ihtiyaç vardır.
– Gaylord Nelson

Bursa Fotokopi Makineleri, Yazdırma, Kopyalama ve Tarama İşlevli Cihazlar

Bursa fotokopi makineleri, kurumsal yazdırma, kopyalama ve tarama cihazları ve yönetimleri hakkında sıkça karşılaştığımız sorulara>>

Baskı Yönetiminde Yapay Zeka Kullanımı

Baskı Yönetiminde Yapay Zeka Kullanımı Yapay zeka (AI), iş süreçlerini otomatikleştirmenin ve verimliliği artırmanın yeni>>

Lexmark Yazıcı Kiralama: İşletmelere Sağladığı Avantajlar ve Öne Çıkan Özellikler

İşletmelerin teknoloji ihtiyaçları sürekli olarak evrimleşirken, Lexmark yazıcı kiralama hizmeti, kurumsal dünyada önemli bir çözüm>>

Yenilikçi Teknolojilerle Geleceğe Adım: HP LaserJet Enterprise 400 Serisi

Teknoloji, iş dünyasının dönüşümünde anahtar bir rol oynamaktadır ve işletmelerin verimlilik, güvenlik ve sürdürülebilirlik hedeflerine>>

İstanbul’da Kiralık Lexmark Fotokopi Makineleri için Hangi Modeller Mevcut?

İstanbul’daki işletmelerin verimli çalışabilmesi için yüksek kaliteli fotokopi makinelerine ihtiyaçları vardır. Printel olarak, İstanbul’daki müşterilerimize>>