Bursa fotokopi makineleri, kurumsal yazdırma, kopyalama ve tarama cihazları ve yönetimleri hakkında sıkça karşılaştığımız sorulara bu yazımızda bazı cevaplar derledik.

Çok fonksiyonlu cihaz MFP nedir?

Çok İşlevli Cihaz (MFD), fotokopi çekebilen, yazdırabilen, kopyalayabilen ve tarayabilen bir makinedir. Bu aygıtlar yüksek baskı hızlarına sahiptir. E-postaya veya ağdaki belirli bir konuma tarama gibi ek işlevleri bulunur.

Güvenli fotokopi ve “follow me” fotokopi özelliği, yeni cihazların temel yazdırma ve fotokopi özelliklerinden ikisidir.

HP Color LaserJet Yönetilen MFP E77825d

Çok fonksiyonlu fotokopoi cihazları kurum genelinde sürdürülebilir, verimli yazdırma, kopyalama ve tarama sağlarken, personel için güvenilirliği, kullanılabilirliği ve işlevselliği de geliştirir.

Printel’in Bursa’da Fotokopi Çözümleri

Printel olarak, fotokopi cihazlarının enerji verimliliğini artırmak üzere Bursa’da birçok fotokopi cihazını yeni nesil MFP’lerle değiştirerek enerji kullanımını ve zemin alanını azalttık.

Çevresel etkiyi azaltmak için akıllı baskı sayesinde kağıt sarfiyatında, sarf malzemesi kullanımında ve atıkta azalma sağladık. Personel kalitesini ve fotokopi, yazdırma deneyimi iyileştirilebilecek ve toplam sahip olma maliyetini azaltılabilecek çözümler sunduk.

Tek tip fotokopi makinesi veya yazıcı ve tek tip sarf malzemesi ile çevre üzerindeki etki azaltılmasına yardımcı olduk. Baskı/kullanıcı oranını azaltılarak enerji verimi sağladık ve kurum genelinde veriler için daha güvenli bir ortam oluşturduk.

Bursa Fotokopi Makineleri, Yazdırma, Kopyalama ve Tarama İşlevli Cihazlar 1

Fotokopi Makinesi Nedir?

Bir fotokopi makinesi bir kağıttaki gözle görülebilen grafik veya metinleri başka bir kağıda veya dijital ortama kopyalayan bir makinedir.

Bir ofis fotokopi makinesinin amacı belgeleri sayfaları çoğaltmaktır. Tek bir birim olarak fotokopi makineleri, muadillerine göre en az kullanılan baskı cihazıdır. Bir işletmenin yazdırma işlevi olmadan bir fotokopi makinesine ihtiyaç duyacağı birkaç durum vardır. Başka bir deyişle, ‘fotokopi’ terimi özellikle kağıtları kopyalayan cihazı ifade eder, ancak bu terim artık kopyalama yeteneği olan herhangi bir baskı makinesi için de kullanılmaktadır.

Çok işlevli bir yazıcıda fotokopi çekmek, bir belgeyi taramaya çok benzer. Makineyi açarsınız, kağıdı içeri sokarsınız ve bazı düğmelere basarsınız. Bir taramadan farklı olarak, fotokopi çekmek size elektronik bilgi yerine elinizde tutabileceğiniz bir kağıt verir.

Fotokopi hızı ve kalite arasında ters bir orantı vardır, biri arttıkça diğeri azalır. Fotokopi kalite beklentinize göre hızınızı dengeleyin.

Bursa Fotokopi

Çok işlevli yazıcılar (MFP’ler), aynı zamanda kopyalama özelliğine de sahip oldukları için modern ofislerde genellikle fotokopi makineleri olarak anılır. “Çok fonksiyonlu yazıcı” demek biraz uzun olduğu için “fotokopi” denir.

Bir işletmenin büyüklüğüne ve niteliğine bağlı olarak fotokopi makinesine olan ihtiyaç değişebilir. Normal olarak, sadece fotokopi çeken cihazlar satıcılarımız tarafından önerilmez, çünkü bir ofisin içinde herhangi bir şey yazdırmadan fotokopi çekilen çok az durum vardır. Baskı çözümleri söz konusu olduğunda, küçük ofis işlemleri için bağımsız yazıcılar veya orta ila büyük ölçekli işletmeler için çok işlevli cihazlar daha verimlidir.

Orjinal her zaman kopyadan daha kusursuzdur. Fotokopi çekmeden önce, kopyalarda görünebilecek kusurlar için orijinali inceleyin.

Ofisinize en uygun cihaz türünü belirlemeye çalışıyorsanız, Printel teknik destek ekibi sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyacaktır. Ayrıca fotokopilerinizle ilgili merak ettiğiniz herşeyi teknik servis portalımızda bulabilirsiniz. Bulamadınız mı? Hemen bir hesap oluşturarak fotokopi makineleri hakkında herşeyi direkt teknik servis veya bilgi işlem personelimize sorabilirsiniz.

Printel olarak Bursa ve İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’de işletmelerin uygun maliyetlerle doğru fotokopi çözümünü bulmalarına yardımcı oluyoruz. İşletmeniz için en iyi fotokopi makinesi çözümünü bulmak için bizi hemen arayın, birlikte çalışmaktan mutlu olacağız.

Yazdırma parkurunuzu nasıl oluşturmak istersiniz?

İşinizin gereksinimlerine en uygun cihazlarla yazdırma platformları ve ihtiyaç duyduğunuz sarf malzemelerinin tedariği için bizi arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir